Biz Kimiz?

[thb_gap height=”60″]

Azerbaycan doğumlu biri olarak yaklaşık 15 yıldır Türkiye’de yaşamaktayım. Sık sık memleketimi ziyaret etsem de, Bakü her daim kalbimin bir köşesinde özlemle kalmakta. Yaptığım her çalışmada; “Ülkeme nasıl faydam olabilir?”, “Ülkem adına daha güzel ne yapabilirim?” diye düşünürüm.

Uzun yıllar medya sektöründe çalıştım ve zaman zaman Azerbaycan projelerinde yer aldım. Kalbimin bir köşesinde memleket sevdası olduğu için, bir gün kendi işimi yaparsam mutlaka bir ayağı Azerbaycan olmalı dedim. Elbette Türkiye de benim vatanım. Yani anlayacağınız oraya gitsem burayı, burada kalsam orayı özledim. Bu süreçte, iki vatan arasında kaldığım doğrudur. İki ülke de benim vatanım aslında. Bu düşünceler neticesinde de TurkAz Magazine Dijital Dergi Platformu doğdu.

Medya yayıncılığında bir ilke imza atarak, iki ülke arasında köprü görevi gören dijital dergi çalışmasını başlattık. İş kadınlarını “Topuk Sesleri”, iş adamlarını ise “Bay Smokin” olarak kategorilere ayırdık.

TurkAz Magazine dijital dergi platformu, ülkeler arasında ve iş dünyasında yeni bir pencere açıyor. Hedefimiz ise, Azerbaycan ve Türkiye arasında tanıtıcı bir rol almak.

Sektöre yeni, farklı bir perspektiften bakan “TURKAZ MAGAZINE”; internet üzerinden yaptığımız dergi ile Azerbaycan – Türkiye bağını güçlendirecek ve sektöre yeni bir soluk kazandıracaktır.

İnternet yayınına Haziran 2017 tarihinde başlayan TurkAz Magazine, dijital dergisinin ilk sayısını ise 2017 Ekim ayında okuyucularına sundu.

Yegane Guliyeva

Turkaz Magazine

Genel Yayın Yönetmeni

[thb_gap height=”80″]