Doğanın Şifalı Suyu-BADAMLI

Badamlı Su Markası doğal olarak minerallerle zengindir. Badanlı’nın içerdiği zengin mineraller vücudumuzda vitaminlerin fonksiyonlarına yardımcı oluyor. BADAMLI’nı diğer sulardan ayıran özellik, kaynağından elde edildiği anda spesifik miktar ve oranlarda mineraller ve iz elementler içermesidir.

Badamlı Nahçıvan Özerk Cumhuriyetinin Şahbuz Rayonu semtinde, Badamlı köyünde bulunan maden suyu kaynakıdır. Maden suyu kaynakları, Şahbuz bölgesindeki Badamlı köyünün güney-batısındaki Nahçıvan şehrininden 30 kilometre uzaklıkta, 1262-1274 metre yükseklikte yer almaktadır.

Badamlı Nahçıvan

Badamlı Nahçıvan

Badamli Fabrikası 1963

Kaynak suyu, 5 multibilyon ve 20 kaynaktan oluşur. Kaynaklar 19. yüzyılın sonlarında oluşan çatlaklar sonucunda ortaya çıkmıştır. Su sindirimi kolaylaştırır, iştah açar. Değerli sofra suyu endüstriyel ölçekte üretilmektedir. Adı, bölgedeki köyün adından alınmıştır.

Badamlı’da beş su kaynağı var ve günlük üretkenlikleri 2,5 milyon l-dir. Hidrokarbonat, magnezyum-kalsiyum-natriyum sudur ve ayrı minerallerde toplam mineralizasyon 0.7-7.4 g / l’dir. Su, klor ve sülfat anyon, iyot, brom, bakır, borik asit içerir.

Badamli fabrikası 1947’den beri Şahbuz’da faaliyet göstermektedir. 1970 ile 1980 arasında yapılan yeniden yapılanmadan sonra, ürünün% 90’ı Azerbaycan’dan ihraç edildi. 1990 yılında “Badamli” fabrikasının faaliyeti restore edildi. Tesis 1999 yılında bağımsız bir tesis olarak faaliyet gösterdi. 2004 yılında özelleştirildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Cumhurbaşkan yardımcısı Mehriban Aliyeva

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İLham Aliyev ve Cumhurbaşkan yardımcısı Mehriban Aliyeva

Ağustos 2008’de Nahçıvan’da inşaata başlayan tesis 2.1 hektarlık bir alanda bulunuyor. Binanın toplam alanı 9 bin 590 metrekare, üretim alanı ise 3 bin 600 metrekaredir.