READING

Evde Uygulanan Günlük Güzellik Sırları

Evde Uygulanan Günlük Güzellik Sırları

Güne Soğuk Bir Duşla Başlayın

Endişelenmeyin, suyun “çok soğuk” olmasına gerek yoktur; ancak en azından ılık olmalıdır. Burada önemli olan, suyun sizi üşütmesi gerektiğidir. Çünkü soğuk duş, güne başlamanın harika bir yoludur. Soğuk su; kan dolaşımını etkinleştirir, ciltteki ton farklılıklarını giderir, bağışıklık sistemini uyarır, bacak ağrılarını dindirir, varisli damarlarda kan dolaşımını etkinleştirir ve cildin esnekliğini artırır.

Göz altı Morlukları için Endişelenmeyin!

Sabah kalkarsınız, aynaya bakarsınız ve o yorgunluk ve mutsuzluk hissi veren, can sıkı göz altı morluklarını görürsünüz. Zayıf kan dolaşımı ve vücutta sıvı toplanması, ten renginizi değiştirir. Peki, bu konuda ne yapabilirsiniz? Söyleyelim! Buzdolabına iki tane kaşık koyup on dakika bekletin. Bu sırada, iki dilim salatalık kesip gözlerinizin üzerine koyun. Salatalık, kan dolaşımını etkinleştirir ve ciltteki ton farklılıklarını giderir. 10 dakika sonra, iyice soğumuş olan kaşıkları göz altlarınıza koyup 10 saniye bekletin. Daha sonra, 10 saniye bekleyip kaşıkları tekrar göz altlarınıza koyun. Bu işlemi beş kez tekrarlayın. Böylelikle iltihabı azaltarak morlukları ortadan kaldırmış olacaksınız.

Saçlarınıza Hacim ve Parlaklık Kazandırın

Şüphesiz ki, dışarı çıkmadan önce saçlarınızın biraz daha güzel görünmesini istersiniz. Bunun kolay ve uygun fiyatlı bir çözümü vardır: Hindistan cevizi yağı ve doğal yoğurt maskesi. Bir çay kaşığı Hindistan cevizi yağı ile doğal yoğurdu karıştırın. Hazırladığınız maskeyi saçınızda 15 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu maske, canlandırıcı ve antioksidan özelliği sayesinde saçlarınızı onarıp mükemmel bir şekilde parlamasını sağlayacaktır. Daha sonra yarım su bardağı elma sirkesi ile yarım su bardağı suyu karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Bu karışımla saçlarınıza 10 dakika masaj yapıp tekrar durulayabilirsiniz. Sonuç mükemmel olacaktır.

Yüzünüze Parlaklık Kazandırın

Sabah aynaya bakarsınız ve yorgun, mat ve soluk bir yüzle karşılaşırsınız. Peki bu durumdan nasıl kurtulabilirsiniz? Endişelenmeyin, şimdi size günlük güzellik sırları arasında yerini almış ve her gün kolayca uygulayabileceğiniz çok basit bir ipucu vereceğiz. Papatya çayını yüzünüzdeki yorgunluğu geçirmek için kullanabilirsiniz.Çaydanlıkta bir fincan suyu kaynatın, içine iki poşet papatya çayı atın ve kaynamaya başlayınca altını kapatıp demlenmesini bekleyin. Soğuyunca tonik gibi yüzünüze sürün. Biraz bekletin ve suyla durulayın.

Bahsettiğimiz bu kolay uygulanan günlük güzellik sırları sayesinde evden ışıldayarak çıkacaksınız.