GÖKYÜZÜ KRAL’I AĞIRLIYOR

Gül Vatansever – Astrolog

Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)
Aslan burcu ateş elementinde Zodyak’ta beşinci burç olarak sıcak kalpli, dışa dönük, analitik, organizatör, kendine güvenen, neşeli, yaratıcı ve dikkat çekicidir. Çevresindekilere karşı cömert ve koruyucu bir tavrı vardır. Sabit bir burç olduğundan fikirlerini kolay kolay değiştirmek istemez, inatçı, ısrarcı ve kararlı davranır. Aklına koyduğunu yapmaktan vazgeçmez. Sosyal hayatı ve eğlenceyi sever, lükse meraklıdır. İyi giyinmeyi ve iyi görünmeyi sever. Oyunculuğu ve kendini göstermeyi sever. Özel ve önemli olma ihtiyacına sahiptir. Alkış almak ve takdir almak ister. Başarılı ve saygıdeğer biri olma arzusu taşır. Gücünü korumak, zirvede kalmak, yönetmek ve tıpkı bir kral gibi hükmetmek ister. Gölge yanı olarak; kendini aşırı beğenmesi bazen kibre kadar varabilir. Aşırı gururlu, benmerkezci, baskıcı, buyurgan ve eleştiriye gelemeyen tutumu ilişkilerdeki uyumunu zorlaştırabilir. Sanayi, siyaset ve kulüp yöneticiliği, moda tasarımı, her türlü sahne sanatları, organizatörlük, girişimcilik, borsacılık, lüks ev veya eşya satışı, otelcilik, eğlence kulübü işletmeciliği, çocuklara ve gençlere yönelik işler ve eğitmenlikler ve sporla alakalı meslekler aslan burcu için idealdir. Bütün aslan burçlarının doğum günü kutlu olsun.

GÖKYÜZÜNDE ASLAN TUTULMASI

Hareketli geçen Temmuz ayının ardından Ağustos ayı da önemli değişimleri hayatımıza getirmeye devam ediyor. 7 Ağustos’ta Uranüs Ocak ayına kadar sürecek Retro hareketine başlıyor. Dergimizin 8. sayısında yer alan Uranüs Boğa burcu transiti konulu yazımı yeniden okumanızı tavsiye ederim. 11 Ağustos’ta 2018 yılının son tutulması olarak Aslan burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. Güneş tutulması döneminde dünya liderlerinin ve iş dünyasının önemli simalarının iddialı söylemlerine ve güç gösterisi içeren eylemlerine tanık olabiliriz. İletişim gezegeni Merkür de 26 Temmuz- 19 ağustos arası geri hareketinde olacağından bu yaz dünya tanınmış kişilerin gaflarını ve ani çıkışlarını konuşuyor olacak. Çocuklar, gençler, sporcular, sanatçılar ve sanat camiası ile ilgili çarpıcı gelişmeler ve haberler de hepimizi şaşırtabilir.

KOÇ: Ayın ilk haftasından itibaren sosyal hayatınız ve ilişkiler alanınız ön plana çıkıyor. Birlikteliklerinizde sevgiye dair paylaşımlar atabilir. Eğer bekarsanız 11 ağustostaki Güneş tutulmasını takip eden günlerde uzun soluklu olabilecek bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Hayatınıza renk katacak bir hobi veya sportif aktiviteyi deneyimleyebilir, sanatsal organizasyonlara katılabilirsiniz. Eğer çocuk sahibiyseniz onların hayatıyla ilgili yeni kararlarınızı hayata geçirebilirsiniz. Geçmişte yarım kalan işler veya kişiler tekrar hayatınıza girebilir. Ayın son haftası oluşan Dolunay civarında dinlenmek, kendi başınıza kalmak isteyebilir, erteleyip durduğunuz tatile nihayet çıkabilirsiniz.

BOĞA: Ayın başından itibaren günlük çalışma koşullarınız ve ekip arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir. İş arayan bir Boğa iseniz beğendiğiniz ve istediğiniz koşullarda bir iş sahibi olabilirsiniz.11 Ağustostaki Güneş tutulması civarlarında evinizin dekorasyonu, tadilat işleri, emlak alım satım işlerinizle veya ebeveynlerinizin yaşamlarıyla ilgili eski bir konunun revizyonu için harekete geçebilirsiniz. Yaşam kalitenizi ve refahınızı artırmaya yönelik uğraşlarınız hızlanıyor. Hayatınızdaki otorite figürleriyle ilişkilerinizde beklenmedik gelişmeler olabilir. Ayın son haftasındaki Dolunay civarında iş ve sosyal hayatınızla ilgili bir ilişkinizi veya konumunuzu sonlandırma kararı verebilir, kariyerinizden gelen gelirlerinizle konularınızda neticeler alabilirsiniz.

İKİZLER: Ayın ilk haftasından itibaren sevdiklerinizle ve çocuklarınızla keyifli yolculuklar keyfinizi yerine getirebilir. Sosyal ortamlarda sıkça bulunabilirsiniz.11 Ağustostaki Güneş tutulmasını takip eden günlerde kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili geçmişten gelen sorunların çözümü adına yeni bir adım atabilirsiniz. Bir süredir uğraştığınız, emek verdiğiniz projeleriniz ve girişimleriniz için harekete geçebilir, imza kararları verebilirsiniz. Kariyer yaşamınızın hareketlendiğini görebilirsiniz. Ayın son haftasındaki Dolunayı takip eden günlerde aile üyeleri veya iş hayatınızda patron konumundaki kişilerle ilişkilerinizde bazı hayal kırıklıklarıyla birlikte, yeni bir yön çizmeye karar verebilirsiniz.

YENGEÇ: Aybaşından itibaren odak noktanız eviniz ve ailenizle ilgili konularda olabilir. Evinizde tadilat, tamirat işleri yapabilir veya aile büyüklerinizle birlikte bir yatırım projesi yürütebilirsiniz. 11 ağustostaki Güneş tutulmasını takip eden günlerde geçmişle bağlantılı bir mali meseleniz sonlanabilir. Yeteneklerinizden yeni kazanç yolları bulabilir, gelir artışınız olabilir. Hayata bakışınızın daha umutlu ve iyimser olmaya başladığı bu dönemde pahalı bir mal satın almak için harcamalar da yapabilirsiniz. Ayın son haftasındaki Dolunay civarı günlerde yükselen sezgilerinizle birlikte öğrendiklerinizle hayatınızdaki önemli bir olayı sonlandırmak isteyebilirsiniz.

ASLAN: Ay boyunca odak noktanız kardeşler ve yakın çevrenizle ilişkileriniz olacak. Son dönemde yaşadığınız sıkıntılı dönemi rahatlatacak güzel gelişmeler olabilir. Çok istediğiniz bir konuda eğitim almaya başlayabilirsiniz.11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte işiniz, sağlığınız veya hayatınızın birçok alanında hayati kararlar alabilirsiniz. Özellikle kalp, kan ve kan basıcı problemi olanların dikkatli olması gereken bir süreçteyiz. Bu dönemde ailenizin ortak gelirleriyle ilgili olumlu gelişmeler olabilir. Ay sonunda yaşanacak Dolunay civarında yakın ve özel ilişkilerinizde agresyondan ve eski anlaşmazlıkları tekrar gündeme taşımaktan kaçınmalısınız.

BAŞAK: Ayın ilk haftasından itibaren parasal sorunlarınızla ilgili rahatlama yaşayabilirsiniz. Ailenizin ortak gelirleriyle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Güzellik, estetik, giyim kuşam veya kozmetik için harcama yapabilirsiniz. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte iş hayatınızda arkanızdan konuştuklarına veya geçmişten sizden saklanan bazı gizli gündemlerin olduğuna dair duyumlar alabilirsiniz. Biraz kendi içinize dönmek veya tatil yapmak, dinlenmek isteyebilirsiniz. Ardından gelen zamanda görüşme ve iletişim trafiğinizin hızlanmasını takiben bazı imzalar atabilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunay yakınlarında evlilik ve diğer ikili ilişkilerinizde hassasiyetler ve alınganlıklar olabilir. Bu süreci sakin ve güçlü biçimde yönetmeniz önem kazanıyor.

TERAZİ: Aybaşından itibaren ilişkiler, parasal kazançlar, estetik ve güzellikle ilgili konularda şanslı etkiler altında olacaksınız. Sosyal ortamlarda daha fazla ilgi ve beğeni alabilir, hayatın keyifli yanlarının tadını çıkarabilirsiniz. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte geçmişle bağlantılı geleceğe de taşınacak bazı olaylar ve kişiler yeniden hayatınıza girebilir. Gireceğiniz yeni sosyal çevrelerde tanışacağınız kişilerle bağlantılı yeni dostluklar, yeni iş fırsatları olabilir. Yakın ilişkilerinizde bazı kıskançlıklar ve rekabetçi tutumlarla da karşılaşabilirsiniz. Ay sonunda gerçekleşecek Dolunayı takip eden günlerde kendinizi ruhsal ve bedensel olarak güçsüz hissedebilirsiniz. Ekip arkadaşlarınız veya astlarınızla ilişkilerde güven tazelemeniz gerekebilir.

AKREP: Ayın ilk haftasından itibaren iş veya özel hayatınızla ilgili gizli yürüttüğünüz projeler ve ilişkiler gündeminiz oluyor. Hayatınızdaki önemli bir kadın figürünün sağlık problemleriyle ilgilenmeniz gerekebilir. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçtegeçmişte yaptığınız bir iş başvurusu cevabı, sonuçlanmamış iş bağlantıları, terfi veya konum değişiklikleri gündeme gelebilir. Kariyerinizdeki başarı grafiğinizin yükseldiği bu dönemde toplum önünde görünürlüğünüz artabilir. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte Ay sonundaki Dolunay civarında aile büyüklerinizle de ilgilenmeniz gerekebilir. Ancak ortak karar almak durumunda olduğunuz kişilerle anlaşmak kolay olmayabilir. Bazı gerçeklerle yüzleşmeniz gerekebilir.

YAY: Ayın ilk günlerinden itibaren sosyal ve sanatsal etkinliklerde çokça yer alabilirsiniz. Hayatınıza özel bir insan girebilir. Kariyerinizden gelen kazançlarınızda artış olabilir.11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte sürüncemede olan yurtdışı bağlantılı ileriniz ve başvurularınız, eğitim, yayıncılık veya hukuki konularınızla ilgili cevaplar gelebilir veya siz yeni adımlar atabilirsiniz. Hayat vizyonunuzu genişletebilir, ruhsal teknikleri öğrenerek kişisel gelişiminizde bir aşama kat edebilirsiniz. İş ve ekip arkadaşlarınızla iletişimde agresif ve dürtüsel davranmamaya özen gösterin. Ay sonunda oluşacak Dolunayı takip eden günlerde ortaya çıkan ailevi sırlar nedeniyle iç huzurunuzu tesis etmekte zorlanabilirsiniz.

OĞLAK: Ay boyunca kariyer konularınız ve toplumsal statünüz ön planda olacak. Yeni iş teklifi alabilir, kendinizi daha başarılı ve yetkin hissedebilirsiniz. Patronlarınızla ilişkileriniz de rahat ve uyumlu ilerleyebilirsiniz. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte geçmişte üzeri örtülen bir sorununuzun çözümüne dair gelişmeler olabilir. Beklediğiniz ikramiye, tazminat, miras, telif veya kredi tarzı işlerinizle ilgili konularda yeni bir döneme girebilirsiniz. Bütçenizi yeniden yapılandırmak isteyeceğiniz bu dönemde çocuklarınız veya özel ilişkiniz için önemli bir harcama yapmanız gerekebilir. Ay sonundaki Dolunayı takip eden zamanda bir projenin tamamlanması veya bir konuda imza atmanız mümkündür. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle iletişiminizde gerilimden uzak durun.

KOVA: Aybaşından itibaren önemli hayat planlarınız, yurtdışı bağlantılı işler, uzak seyahatler, yüksek öğrenimle ilgili olumlu gelişmeler olabilir. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden dönemde geçmişte neticelenmemiş iş ve özel ilişkilerle ilgili teklifler, ortaklıklar, işbirlikleri adına imzalar ve yeni kararlar gündeme gelebilir. Süregelen özel ilişkinizi resmiyete dökmek adına yeni adımlar atabilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle ilgili artış olabilir. Alacağınız kararlarla ilgili aile üyeleriyle aranızda anlaşmazlıklar olabilir. Ayın son haftasında oluşan Dolunayı takip eden günlerde değerli eşyalarınızı veya para kaybetmemek adına dikkatli olmalısınız.

BALIK: Ay boyunca eşinizin kazançları veya ortak paylaşımlarınız adına şanslı etkiler altındasınız. Parasal konularla ilgili yaptığınız resmi başvurularınıza olumlu cevap alabilirsiniz. 11 Ağustos Güneş tutulmasını takip eden süreçte günlük çalışma koşullarınızın değişmesi, yeni bir çalışma arkadaşı hayatınıza girebilir. Sağlıklı yaşam adına yeni alışkanlıklar edinebilir, var olan sağlık sorunlarınız için yeni tedavi metotları deneyebilirsiniz. Ayın son haftasında oluşan Dolunayı takip eden günlerde hayatınızla ilgili önemli bir konuda bir dönemi tamamlayabilir, bir sonucu kabullenmek durumunda kalabilirsiniz.

No Comments Yet

Comments are closed

Turkaz Magazine dijital dergi platformudur.
Hello. Add your message here.