GÖKYÜZÜNDE ÇİFTE TUTULMAYA HAZIR MISINIZ?

Gül Vatansever – Astrolog

İçinde barındırdığı gökyüzü etkileri nedeniyle Temmuz ayına bu yılın en önemli aylarından biri diyebiliriz. 13 Temmuzda Yengeç burcunda bir Yeniay ve kısmi bir Güneş Tutulması, 27 Temmuz’da ise Kova burcunda bir Dolunay ve Ay Tutulması meydana geliyor. Tutulmaların etkisi tutulma tarihinden itibaren (+/- )1.5 ay olsa da birkaç ayı bulabilir. Bu tutulmalar kolektif hayatta ve özel hayatlarımızda, dışsal anlamda önemli etkilerle hayatlarımızda köklü kadersel değişim ve dönüşümlere neden olabilir. Bu değişim enerjisi üzerimizde bir miktar baskı ve kaygı yaratabilir. Ama bu dönüşüm kaçınılmaz ve gereklidir. Ev, aile, yurdumuz, aile büyüklerimiz, köklerimiz, beslenme ve barınma temaları ön planda olacak. Dünya liderleri, ünlü kimseler açısından zorlu etkiler barındıran bu tutulmalar, idealler uğruna toplumsal ayaklanmalar gibi kışkırtıcı etkiler barındırıyor. Liderlerin söz ve eylemlerini çokça konuşuyor olacağız. Finansal riskler de çok zorlayıcı olabilir. Tutulmaları ve ay içindeki diğer gökyüzü olaylarını birlikte harmanladığım aylık burç yorumlarınızı keyifle okumanızı dilerim.

YENGEÇ BURCU (21 Haziran- 22 Temmuz)

Yengeç burcu su elementinde Zodyak’ta dördüncü sıradaki burç olarak kavramlara mantıktan ziyade duygusal ve sezgisel yönüyle yaklaşır. Öncü nitelikte, alışkanlıklarına, ailesine, vatanına, milletine, köklerine ve geleneklerine bağlı yapısıyla aidiyet güdüsü en yüksek kimselerdir. Sezgisi, vicdanı, gözlem yeteneği çok güçlü ve hafızası keskindir. Anı ve duygu biriktirmeyi severler. Koleksiyonerler en çok bu burçtan çıkar. Sembolü doğurganlığı, besleyip büyütmeyi ifade eder. Dışarıdan sert ve soğuk mizaçta görünebilirler ama Yengeçler kendini güvende ve kabul görmüş hissettiği ortamlarda çok cana yakın ve cömerttirler. Odak noktası olmayı ve tanınmayı isterler. Yaratıcı güçleri yüksektir. Sevdikleri kimseleri bir anne gibi çokça sahiplenir, onların acısıyla hüzünlenip, sevinciyle sevinirler. Evcimen yapısı onları sevdikleri için çok iyi bir ev sahibi, aşçı, iç mimar ve dekoratör yapabilir. Gölge yanı olarak aşırı hassas, tutucu, şüpheci ve ön yargılı davranabilir, yenilikten hoşlanmayabilirler. Aşırı duyarlı ve alıngan yapısı onların çok kolay kırılmasına sebep olabilir. Emlak, finans, kuyumculuk, el sanatları, mimarlık, restoran ve otel işletmeciliği, fırıncılık, gıda sektörü, balıkçılık, deniz taşımacılığı vb denizle ilgili işler, tarım ve hayvancılık, tıp, hemşirelik, çocuk bakım işleri, belediyecilik ve siyasetle ilgili işler Yengeç burcunun temsil ettiği mesleklerdir. Bir Yengeç burcu mensubu hangi işi yaparsa yapsın, yaptığı işe ruhunu ve duygularını katarak yapar.

Bütün Yengeç burçlarının doğum günü kutlu olsun!

TEMMUZ AYI BURÇ YORUMLARI

KOÇ: Ay boyunca ortaklaşa kazançlarınız, miras, telif, sigorta, vergi vb konularda gelişmeler olabilir. Uzun süredir üzerinde çalıştığınız zorlu işlerinizde bir çözüme ulaşabilirsiniz. Güneş tutulması ev, aile, yaşam alanlarınızla ve konforunuzla ilgili değişiklikler, ebeveynlerinizin yaşamlarıyla ilgili yeni durumlarla ilgilenmeniz gerekebilir. Aileye yeni bir bireyin katılması söz konusu olabilir. Ay sonunda gerçekleşen Ay tutulması ise size iş ve sosyal hayatınızla ilgili statü değişiklikleri getirebilir. Kendinizden yaşça büyük kardeşleriniz, arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizde sorun yaşadığınız konularda çözümler bulabilir, bazı arkadaş ve sosyal çevrelerden ayrılma kararı alabilirsiniz. Hayat hedeflerinizle ilgili sonuçlanmalar veya hedef değişiklikleri olabilir. Bu ay özel ilişkiler, varsa

çocuklarınızla ilgili konularda veya borsa vb riskli yatırımlarda alacağınız kararlarınızda yanılma payınızı dikkate almalısınız.

BOĞA: Bu ay özel ve iş hayatıyla ilgili ikili ilişkilerinizde ve ortaklıklarınızda bir süredir sorun veya gecikme yaşadığınız konularda çözümler ve ilerlemeler olabilir. Bir süredir düşündüğünüz taşınma fikrinizi hayata geçirebilirsiniz. Güneş tutulması uluslararası işler, yeni bir şeyler için eğitim almak, yeni bir fikri belirli bir çevreye sunmak, yeni teklifler almak, yeni müşterilere ticari faaliyetlerinizin reklamını yapmak, yeni kararlar almak açısından sizi destekliyor olacak. Kardeşler, akrabalar ve yakın çevrenizin hayatlarında olan kökten değişikliler sizin de desteğinizi gerektirebilir. Kariyer evinizde gerçekleşecek Ay tutulması döneminde ise iş ve özel hayatınızla ilgili bazı görev ve sorumluluklarınızla ilgili ani kararlar verme isteği gelişebilir. Yeni bir alanda çalışmak isteyebilirsiniz. Hayatınızdaki otorite hükmündeki kimselerle gerginlikler yaşamamak ve sağlam ilerlemek adına kararlarınızı iyice düşünmeden almamalısınız. Ayın son haftasında odağınız aile içi iletişim ve gayrimenkul konularında olabilir. Yaşadığınız mekânla ilgili bazı dekorasyon, tadilat ve tamir işleri ile ilgilenmeniz gerekebilir.

İKİZLER: Bu ay boyunca aklınız maddi konularda olacak. Bir süredir uğraştığınız sağlığınızla veya günlük çalışma alanlarınızla ilgili konularda sorunlarda şans ve çözümler gelebilir. Aradığınız çalışma arkadaşınızı bu ay bulabilirsiniz. Güneş tutulması civarında mali tablonuzu gözden geçirip, yeni bir finansal yapılanma veya yeni bir kazanç kapısı elde etmek adına adım atabilirsiniz. Ay tutulması zamanı ise öğrenci iseniz eğitim hayatınızla ilgili, genel olarak hayata bakış açınız, yurt dışı konular, dış ticaret veya hukuki süreçlerinizle ilgili bir dönemin veya aşamanın sonuna gelmiş olabilirsiniz. Nihai kararlarınız için acele etmeden ve konunun kompetanı kimselerden destek alarak ilerlemeniz yararlı olur. Ayın son haftası yakın çevrenizle iletişimlerinizde ve trafikte dikkatli olmalısınız.

YENGEÇ: Uzun zamandır iyi gitmeyen aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelerin olduğu, sanatsal ve sosyal ortamlarda keyifli vakit geçirebileceğiniz bir aydasınız. Güneş tutulması civarında fiziksel görünümünüz, kişisel kimliğiniz veya ikili ilişkilere bakış açınızla ilgili yepyeni kararlar alabilir, adeta dönüşüm geçirmiş gibi hissedebilirsiniz. Ay tutulmasının etkilerini ise, ortaklaşa kazançlar, miras, nafaka, kredi, borçlar veya sizi üzen, daraltan konu her ne ise o alanda bazı sonuçlanmalar yaşayarak alacaksınız. Bu dönemde var olan bedensel veya ruhsal sağlık sorunlarınızla ilgili de bazı gündemleriniz veya artık kesip attığınız durumlar olabilir. Ayın son haftası hesapta olmayan harcamalar, kayıp veya bir yerde unuttuğunuz eşyalarınız olabilir.

ASLAN: Eviniz, yuvanız, ebeveynleriniz, ailenizle ve gayrimenkullerinizle ilgili bir süredir aksayan, geciken işleriniz bu ay rahatlıyor ve akmaya başlıyor. Güneş tutulması size yepyeni bir tatil anlayışı, uzaklarla iş yapmak veya seyahat etme kararı aldırabilir. Bu dönemde kendinizin veya ebeveynlerinizin sağlık sorunları için hastane gündeminiz olabilir. Hastane, laboratuvar gibi izole alanlar veya ev ofis çalışanıysanız yeni bir projeye başlayabilirsiniz. İhtiyaç sahipleri için gizli yardım ve bağışta bulunabilir, manevi doyum ve gelişme için adım atabilirsiniz. Ay tutulması civarında medeni durumunuz, ortaklık, anlaşmalar, sözleşmeler ile acele ile aldığınız kararları uygulamak isteyebilirsiniz. Bu konularda planlı ve programlı hareket etmenizde fayda var. Ayın son haftası kişisel kararlar veya fiziksel yenilikler yapmak için çok uygun olmayabilir.

BAŞAK: Eğitim, iletişim, kardeşler ve yakın çevre ile ilişkiler, yolculuklar ve daha önce alıp uygulayamadığınız bazı önemli kararlarınızla ilgili engeller bu ay ortadan kalkmaya başlıyor ve harekete geçiyorsunuz. Güneş tutulması civarı ve ilerleyen haftalarda yepyeni bir iş ve sosyal çevreye veya topluluğa girebilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz. Büyük hayat planlarınızla ilgili dönüştürücü olabilecek yeni başlangıçlar yapabilir, yeni çevrenizle kazançlı işbirlikleri kurabilirsiniz. Bu dönemde daha evvel niyetlenip sonuçlandıramadığınız girişimleriniz için yepyeni bir tarzda hareket edebilirsiniz. Şimdi yeniliklere direnmemek size kazandıracak. Ay tutulması devresinde sağlık, iş ve günlük çalışma koşullarınız alanında bazı gündemlerinizi artık sona erdirme arzusunda olabilirsiniz. Bu sona giderken acele etmekten ve fevri hareketlerden kaçınmalısınız. Ayın son haftası zihinsel yorgunluk ve uykusuzluk sizi yorabilir.

TERAZİ: Kişisel kazançlarınız, maddi ve manevi sahip olduklarınızla ilgili uzun bir süredir yaşadığınız gecikme ve kısıtlamalar artık ortadan kalkıyor. Yatırım yaptığınız konularda olumlu geri dönüşler almaya başlıyorsunuz. Güneş tutulması size iş, kariyer ve statünüzle ilgili önemli bir yenilik getirebilir. Aynı kurumda farklı bir sorumluluk alabilir veya bambaşka bir alanda çalışmaya karar verebilirsiniz. Ay tutulmasının etkilerinin görüldüğü ayın son haftasından itibaren hayatınızdaki riskli konularda, gönül ilişkilerinizle ilgili konularda bir tamamlanma sürecine giriyorsunuz. Mevcut ilişkinizi ciddiyete taşımak veya çocuk sahibi olmak isteyebilir, hatta bebek müjdesi alabilirsiniz. Hayatınızda size keyif veren iyi hissettiren alanlarda veya sanatsal becerilerinizi kullandığınız gelişmeler olabilir. Bu konularda fevri ve aceleci davranmak yerine planlı ve programlı hareket etmek size kazandıracak. Ayın son haftasında arkadaş çevrenizle ilgili yanlış anlaşılmalara ve program değişikliklerine karşı temkinli olmalısınız.

AKREP: Bu ay hayatınızın yolunda gitmeyen bir alanında hissettiğiniz yoksunluk ve daralma duygusu ortadan kalkmaya başlıyor. Maddi ve manevi genişleme yaşamaya başlayacağınız bir dönemdesiniz. Kilo artışı da olabilir. Güneş tutulması döneminde hayat görüşleriniz, prensiplerinizle ilgili değişim ve dönüşümlerin eşiğinde olabilirsiniz. Uluslararası alanda, iş ve öğretim nedeniyle yeni girişimler başlatabilir, yeni bir dil öğrenmeye karar verebilirsiniz. Ay tutulmasını takip eden haftalarda ev, aile, yuva konularında ciddi kararlar alabilir, uzak bir yere taşınmak, eşya veya emlak alım satımı konularında bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Vereceğiniz kararlar için acele etmeden bir bilenden akıl sormanız yerinde olur. Ayın son haftasında iş hayatındaki yöneticileriniz veya otorite pozisyonundaki kimselerle ve sorumluluklarınızla ilgili aksaklıklar olabilir.

YAY: Uzun bir süredir iç dünyanızda yaşadığınız sıkıntılar ve rahatsızlıklar artık biraz nefes aldırmaya başlıyor. Kendinizi yeniden görünmez bir el tarafından korunuyor gibi hissetmeye başlayabilir, bir süredir arkanızdan iş çevirenlerin foyalarının ortaya çıkmasına tanık olabilirsiniz. Güneş tutulmasını takip eden dönemde anlaşmazlık yaşadığınız kimselerle ilgili veya sizi zorlayan ve yoran bir sıkıntınızla ilgili çözüm bulmak adına farklı bir adım atabilir, bu konuda önemli birinden danışmanlık veya destek alabilirsiniz. Yaşadığınız sorun sağlıkla ilgili ise yeni bir tedavi, hekim veya terapist hayatınıza girebilir. Ay tutulması civarında ise üzerinde emek harcadığınız projeleriniz, eğitimler, reklam ve yayıncılık faaliyetleri, müşterilerinizle iletişimleriniz konularında bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Bu dönemde kardeşleriniz ve yakın akrabalarınızın hayatlarıyla ilgili de önemli gelişmelere tanık olabilirsiniz. Ayın son haftasında eğitim kayıtları, seyahatleriniz, gümrük, vize, pasaport işlemleri, yurtdışıyla alakalı konularda gecikme veya ertelemeler olabilir.

OĞLAK: İş ve sosyal hayatınızdaki ideallerinizle ilgili duraklayan işleriniz yeniden canlanmaya başlıyor. Farklı çevrelerle iletişiminiz ve işbirliklerinizde artış olabilir. Güneş tutulmasını takip eden devrede ticari anlaşmalar, ortaklıklar ve evlilikle ilgili alanlarınızda yeni teklifler ve imzalar gündeme gelebilir. Bu dönem başladığınız işbirlikleri size bambaşka dönüşüm fırsatları getirebilir. Ay tutulmasının devamındaki haftalarda ise parasal konular, kazançlar, sahip olunan maddi ve manevi değerlerinizle alakalı meselelerinizde sonuçlanmalar, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Bir alım satım işiniz sonuçlanabilir, bir borcu kapatabilirsiniz. Belki de yeni bir arabanız olabilir. Yeni bir alanda kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Gerekli hazırlıkları yaparak ve riskleri hesap ederek hareket etmeniz halinde kazançlı çıkabilirsiniz. Ayın son haftası sağlık konularında ufak tefek sorunlar, hesap yanlışlıkları gündeme gelebilir.

KOVA: Bir süredir kariyerinizle alakalı yaşadığınız durağanlık bu ay itibariyle son buluyor. Yepyeni iş ve kariyer fırsatları bulabilirsiniz. Güneş tutulması da bunu destekliyor olacak. Bu devrede yeni bir işiniz, yeni bir günlük rutininiz olabilir, mevcut ekibiniz veya çalışma koşullarınızda yenilikler olabilir. Sağlık ve beslenme alışkanlıklarınızı değiştirme kararı verebilirsiniz. Bu size uzun vadede değişim ve dönüşüm getirecek bir etki verecek. Ay tutulmasını takip eden haftalar uzun süredir emek verdiğiniz çalışmalarınızda nihayete erebilirsiniz. Fiziksel görünümünüz, giyim tarzınız, hayata ve ilişkilere bakış açınızı veya bazı alışkanlıklarınızı değiştirebilirsiniz. Bazı konuları artık hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Bu dönemde ilişkilerde agresyondan kaçınmalı ve genel olarak da kaza ve sakarlıklara karşı dikkatli olmalısınız.

BALIK: Yurtdışı işler, seyahatler, yükseköğrenim veya yayıncılık konularında birkaç aydır sürüncemede olan konular artık ilerlemeye başlıyor. Güneş tutulması döneminde çocuklarınızın geleceği, çocuk sahibi olmak, yeteneklerinizi keşfetmek veya aşk, flört konularında heyecan verici gündemleriniz olabilir. Bu dönem hayatınıza giren kişiler veya kavramlar uzun vadede kişiliğinizde ve hayatınızda dönüştürücü etki yapabilirler. Ay tutulması civarında ise bir süredir üzerinde çalıştığınız, gözlerden uzak konularınızda bir nihayete varabilir, maneviyat ve ruhsal gelişimle ilgili bir tatmin bulabilirsiniz. Uzaklara taşınma veya seyahat etme durumu gündeme gelebilir. Yakın çevrenizden birilerini aniden yaşamınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz veya onların hayatındaki ani değişimler buna neden olabilir. Ayın son haftası yaptıracağınız sağlık kontrollerini tekrar ettirmeniz gerekebilir.

No Comments Yet

Comments are closed

Turkaz Magazine dijital dergi platformudur.
Hello. Add your message here.