Genel

GYİAD’dan çağrı: “Piyasa enstrümanları aktif şekilde kullanılmalı”

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nden (GYİAD) yapılan yazılı açıklamada, “Ekonomide fiyat istikrarı ile finansal istikrarı önceleyecek dengeleyici bir programa ihtiyaç olduğu çok açıktır. Hükümetin ve TCMB’nin son günlerde attığı olumlu adımları destekleyen genç iş dünyası, böyle bir programın ve sıkılaşmanın getireceği zorlu geçiş dönemine de göğüs germeye hazırdır” ifadelerine yer verildi.

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), ekonomideki son gelişmelerin değerlendirdiği bir açıklama yayımladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dünya siyaseti ve ekonomisi hızla dönüşmekte ve ilişkiler yeniden tarif edilmektedir. Türkiye böyle zorlu küresel koşullar içinde yeni bir yönetim sistemine geçmiş, bu yenilenmeyle genç iş dünyasının beklentileri ve iş yapma isteği de artmıştır. Bununla birlikte, ekonominin kuralları çerçevesinde piyasalarda fiyat istikrarı ile finansal istikrarı önceleyecek dengeleyici bir programa ihtiyaç olduğu çok açıktır. Hükümetin ve TCMB’nin son günlerde attığı olumlu adımları destekleyen, yanı sıra sorunların kaynağını tespit eden ve doğru teşhislerle aktif şekilde müdahale edilmesini bekleyen genç iş dünyası, böyle bir programın ve sıkılaşmanın getireceği zorlu geçiş dönemine de göğüs germeye hazırdır.

Ülkemiz ekonomisinin güç kaybetmemesi için, ekonomimize odaklanıp piyasa enstrümanlarının aktif şekilde kullanılarak sert fiyatlamaların önlenmesini ve firmaların mali açıdan olumsuz etkilenmeyeceği şekilde piyasaların rahatlatılacağı bir istikrar programının açıklanmasını bekliyoruz.”

[thb_gap height=”100″]
[thb_dividers style=”style3″]
Tags: