Genel

Nitelikli ve Bilinçli İnternet İçin Büyük Buluşma

[thb_gap height=”30″]

Türkiye nitelikli ve bilinçli internet kullanımında dünyada ilk 100 arasında yer alamıyor. Büyük sorun Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde 2.500 kişinin katıldığı Star Talk Event’te masaya yatırıldı.

[thb_gap height=”30″]

İSTANBUL – Doğrudan satış sektöründeki yetkinliği ile dünyanın “Çılgın Dahi” olarak tanıdığı Amerikalı Randy Gage ve Malezyalı Dr. Hedi Khezrzadeh’in ana eğitmen olarak katıldığı Star Talk Event gerçekleştirildi. Web sitesi hazırlığı ve e-ticaret yöntemleri konusunda bilgilerini paylaşan konuşmacılar, dijital dünyada iş yapmak isteyenlerin, nitelikli internet kullanıcılarını tanıması gerektiğini ifade etti.

[thb_gap height=”30″]

Doğrudan satış sektöründe çalışmalar yürüten 2 bin 500 yeni nesil girişimcinin takip ettiği Star Talk Event, Mega Grup Bilişim tarafından organize edildi. Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) adına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken de iştirak etti.

[thb_gap height=”30″][thb_image image=”3634″ img_size=”large”][thb_gap height=”30″]

Gençler parmakları ile konuşuyor
Milli Eğitim Bakanlığı’nın hızlı iletişim teknolojileri üzerine yoğun çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, “Dünya ülkelerine örnek olabilecek Fatih Projesi’ni önemle genişletiyoruz. Bilinçli internet kullanan nesillere her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Günümüz gençliği ağızla değil parmaklarıyla konuşur durumda ve bu durum aile ve toplum ilişkilerini derinden etkiliyor. Bilinçli, becerikli ve kazançlı internet kullanıcıları yetiştirme gayreti içerisinde olan siz yeni nesil girişimcilere başarılar diliyoruz” dedi.

[thb_gap height=”30″]

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, doğru ve güzel bilginin nesilden nesile aktarılan bilgi olduğunu ifade ederek, network sisteminin bir paylaşım ağı olarak başarılı ve etkili olacağına inandığı aktardı.

[thb_gap height=”30″][thb_image image=”3633″ img_size=”large”][thb_gap height=”30″]

TOBB Üyesi Ülken: “e-ticarette hayat var”
Küresel rekabetin içerisinde Türkiye’nin hak ettiği yeri alabilmesi için yapılması gerekenleri dile getiren TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, “Ülkenin geleceği internetten ve donanımlı web sitelerinden geçiyor. Yeni nesil girişimciler network marketing ticaret modeline daha fazla ilgi göstermelidir. Genç girişimciler e-ticaret alanında daha fazla yer alarak maddi kaygılarını giderebilir” şeklinde konuştu.

[thb_gap height=”30″]

Star Talk Event etkinliğini organize eden Mega Grup Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Öpengin ise Amerika ve Malezya’dan gelen eğitmenlere teşekkür plaketlerini takdim ederek 17 Mart 2018 tarihinde tekrar buluşma sözü aldı. Mesut Öpengin, on yıl önce yaktıkları ‘Geleceğe Aydınlık Meşalesi’nin günden güne her alanda önemini hissettirdiğini vurguladı.

[thb_gap height=”30″]

Öpengin, Facebook kullanımında dünyada 6’ncı, İnstagram’da dünya 4’üncüsü olduğumuzu söyleyerek, “Nitelikli ve bilinçli internet kullanımı sıralamasında ise ilk 100’de bile yer alamıyoruz. Bu ayıba son vermek misyonumuzdur” dedi.

[thb_image image=”3639″ img_size=”large”]
[thb_dividers style=”style3″][thb_gap height=”300″]
Tags: