Genel, TOPUK SESLERİ

Pantene Altın Kelebek Azerbaycan Ödülünü Aygün Kazımova Kazandı

Aygün Kazımova kimdir? İşte hayatı hakkında bilgiler45. Pantene Altın Kelebek Azerbaycan Yılın Kadın Sanatçı ödülünü kazanan Aygün Kazımova kimdir? İşte hayatı ve başarıları hakkında bilgiler

Aygün Kazımova 26 Ocak 1971, Bakü doğumlu, Azerbaycanlı şarkıcı, söz yazarı, besteci, sunucu ve oyuncudur.

Aygün Kazımova Çağdaş Azerbaycan müziğinin yaratıcısı olarak kabul edilir. Kazımova’nın lakabı Diva’dır. Karabağ savaşlarında savaşmıştır. 2006 yılında Rusya’nın başkenti Moskova’da konser verdi. 2007 yılında “Tofiq Bəhramov” stadyumda “Öpsən” isimli konser vermiştir. 2002 ve 2006 yılında “Best Model Queen” marka lisansı altında “Best Model of Azerbaijan” yarışmasını düzenledi. Aygün Kazımova 2012 yılında “FIFA U-17 Kadınlar Dünya Kupası Azerbaijan 2012” futbol maçının marşını okudu. Onun “Hayat Ona Güzel” single iTunes de Türkiye’nin en çok dinlenen Top50 de 39 uncu sırada yer aldı.
lk Azerbaycanlı sanatçı olarak Hollywood’da şarkı yazıp Snoop Dogg ile beraber klip çekti. Aygün Kazımova’nın resmi 7 albümü, 50 den fazla klibi, 350 den fazla şarkısı var. Aygün Kazımova Azerbaycan Müziğinin Kraliçesi olarak biliniyor. 2015 yılının mart ayından Azad Azerbaycan TV’de yayımlanan “Özünü Tanıt” programının üç jüri üyesinden biridir. Aygün Kazımova ilk kez 12-28 Haziran’da Azerbaycan’da düzenlenecek Avrupa Oyunlarının meşalesini taşıdı. 2016 yılında Almanya’da düzenlenen “daf BAMA MUSIC AWARDS” ödül töreninde “En İyi Azerbaycanlı Kadın Şarkıcı” ödülünü aldı. 2017 yılının 22 Eylül’ünde Bakü Kristal Salonunda konser vermiştir.

Tags: