Seveceğiniz Şık Banyo Modelleri

Her detayına farklı tarz yaratan modern banyo dekorları…

Modern banyo ve tuvaletlerde sadelikle de şıklığı yakalayabilirsiniz. Modern banyo dekorasyonunda tasarım ürünlere yer vermeniz çok hoş olacaktır.

Modern banyoların renksiz ve sade görüntüsünü banyonuza uygun bitki ve çiçeklerle kırabilirsiniz.

Modern çizgisi olan bir banyoda ışıltılı ve parlak ayna çerçeveleri ve dolap kulpları ile de banyonuza hareket getirebilirsiniz.

Banyonuzda küçük dokunuşlarla hoş dekorasyonlar hazırlayabilirsiniz. Eskimiş banyo dolaplarınızı renkli ve desenli boyatarak onlara yeni bir görüntü kazandırabilirsiniz. Misafirleriniz için bir havlu sepeti ve dekoratif şişelerle banyonuzda şık bir köşe hazırlayabilirsiniz.

Banyonuzda havlularınızı koymak için ferforje ve metal sehpalardan faydalanabilirsiniz. Banyo aydınlatmanızda bir farklılık yaratarak abajurları kullanabilirsiniz.

İhtişamlı ve şık bir banyo için taşlı avizeleri aydınlatmalarınızda kullanabilirsiniz. Duvarlarda fayans yerine boya veya duvar kağıdı kullanmak banyonuza daha sıcak bir hava katacaktır.

Klasik bilinen klozet takımlarının yerine banyonuzun yerinde farklı halılar kullanabilirsiniz. Post şeklinde olan halılar banyonuzda çok şık durabilir.

Duvar kağıdının yanı sıra lavabo seçiminde çiçek desenli modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikle seramik ve çini modeller romantik banyolarda çok şık durabilir.

Tarzınızı belirledikten sonra kullanmak istediğiniz renklere ve malzemelere karar verin. Örneğin koyu renk dolaplar kullanmak istiyorsanız açık renk bir zemin seçmeniz daha doğru olacaktır.

Banyonuzda duş, küvet, lavabo gibi temel eşyaları ve aksesuarları ihtiyacınıza göre belirleyin. Örneğin hızlı bir hayata sahipseniz, banyoda fazla vakit geçirmiyorsanız büyük ve konforlu bir küvete ihtiyacınız olmayacaktır. Dolayısı ile öncelikle kullanım ihtiyaçlarınızı belirleyin.

Banyo dekorasyonunuzu yaparken size fikir olabilecek birkaç öneriyi buradan sizlerle paylaşmak istedim. Büyük boy bir ayna banyonuza oldukça şık bir görüntü verecektir. Böyle bir aynayı şık bir avize ile tamamlayabilirsiniz.

Büyük boy bir aynayı küvet yerine lavabonun arkasında da kullanabilirsiniz. Şık aplik lambalarla tamamlanmış ayna çok hoş görünüyor. Lavabonun altında kullanılan masa ve mermer üstü banyoya gösterişli bir hava katıyor. Lavabonun önünde kullanılan puf sayesinde taşıyıcı masa aynı zamanda tuvalet masası görevini de üstleniyor.

Bu banyoda olduğu gibi aynanın yansımasından faydalanarak banyonuza yerleştirdiğiniz aksesuarların daha zengin görünmesini sağlayabilirsiniz.

Banyonuzda lavabonuzun yanına yerleştireceğiniz çiçekler çok kolay ve pratik bir şekilde banyonuzu şıklaştıracaktır.

Banyonuzun bir kenarına yerleştireceğiniz sehpanın üzerini çiçeklerle dekore edebilirsiniz. Özellikle kokulu mumlar çiçeklerin yanında çok güzel duracaktır.

Çiçeklerin küçük dokunuşları ile banyonuzda büyük farklar yaratabilirsiniz.

Duvar ve yer karolarınızı renkli seçerek de banyonuzda güzel bir hava yaratabilirsiniz. Banyo fayanslarını ve yer karolarını renkli seçmeniz halinde aksesuarlarınızı sade ve düz renklerde seçmeniz daha doğru olacaktır.

Üç kişilik bir aile dahi olsanız evinizde sabah trafiği yoğun olabilir 🙂 Banyonun önünde kuyruk beklemeye artık son verebilir ve sizde banyonuzda çift lavabo kullanarak işlerinizi biraz daha hızlandırabilirsiniz.

Banyonuzun şekline göre yan yana koyacağınız iki lavabo şık bir çözüm olabilir.

Yan yana lavaboları koyacak yeriniz yoksa lavaboları karşılıklı da yerleştirebilirsiniz. Orta mekanı duş alanı olarak kullanabilirsiniz.

Lavabolarınızın altlarını, yanlarını ve üstlerini dolaplar, raflar ve setler şeklinde değerlendirebilir ve banyonuzda böylelikle daha çok yer elde edebilirsiniz.

Böylesine romantik ve şık bir küveti ancak böyle klasik bir ayna tamamlayabilir. Klasikten ve konforundan vazgeçemeyenler için güzel bir seçim olabilir

Artık salonda görmek istemediğiniz sehpanız belki de banyonuzda hoşunuza gidecektir. Hatta sehpanızı banyonuza uygun bir renkte boyayarak ona yepyeni bir görüntü de kazandırabilirsiniz.

Banyo ve tuvaletinizin duvarlarında renk renk, çeşit çeşit, desen desen duvar kağıtlarını kullanmaya ne dersiniz? Bu yazıda birbirinden şık, kıllanışlı ve sevimli banyo duvar kağıtları modelleri bulabilirsiniz.

Duvar kağıdı ile ayrı bir şıklık kazandırdığınız banyonuzda aksesuar olarak çiçekleri ve hatta küçük tabloları da kullanabilirisiniz.

Yer karoları ve güllü duvar kağıdı ile çok şirin bir tuvalet.

Banyonuzda da sarı rengi kullanabilirsiniz. Duvar karolarında veya boyasında kullanacağınız sarı banyonuza ferah bir hava katabilir.

Tam kapalı duş kabinleri kullanabileceğiniz gibi yarı açık duş kabinlerinden de faydalanabilirsiniz. Bu modeller banyonuzu daha geniş ve ferah gösterecektir.

Raylı duş kabinlerindense kapılı modelleri tercih etmeniz temizlik açısından size ayrı bir kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca bu modellerin raylı modellerden daha şık durduğunu düşünüyorum.

Yer döşemelerinde banyoya özel tahta döşeme malzemeleri de kullanabilirsiniz. Banyolarda tahta döşeme modern bir hava veriyor.

Resimli duvar panoları fayansların yerini alacak gibi. Hem çok şık görünüyorlar, hem de banyoya ayrı bir genişlik kazandırıyorlar.

Daha klasik sevenler için göz göz pencereli bu duş kabini modeli de uygun olabilir.

Pencereli banyolarda böyle bir model kullanabilirsiniz. Pencerenin yer kaybına sebep olmasını engellemiş olursunuz. Gerekirse pencere için buzlu camlardan da faydalanılabilir.