Seyahati Kolaylaştıran Bebek Ürünleri Hizmeti

Ebeveynlerin son dönem gözdesi, Tinyminy.com’un kurucusu Umut Gürkan, Yeditepe Üniversitesi Elektrik & Elektronik Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, yine Yeditepe Üniversitesi’nde MBA yüksek lisansı yaptı. Yaklaşık 10 sene boyunca Türkiye’nin en büyük mobil ve sabit telekom operatörlerinde satış ve ürün yönetimi bölümlerinde çalıştı. Daha sonrasında, Tiny Miny iş fikri ortaya çıkınca kurumsal hayattan ayrılıp, kendi şirketini kurdu.

Tiny Miny, ebeveynlerin uçakla yolculukları sırasında yanında taşıyamayacakları bebek eşyalarını kiralayarak tatillerini kolaylaştıran bir sistem. Bu sistemin kurucusu Umut Gürkan uygulamanın detaylarını anlattı.

Tiny Miny, yaklaşık 3 sene önce yakın bir arkadaşımın, bebeği ile uçak seyahati sırasında, bebek arabasını ve ana kucağını taşırken yaşadığı sıkıntıları bana anlatmasından sonra, ortaya çıkardığım bir fikir. Henüz çocuğum olmadığı için, bu zorlukları kendim deneyimleyemedim ancak birçok arkadaşımdan aynı zorlukları dinledikçe bu işin daha kolay bir yolu olmalı diye düşündüm. Biraz araştırma yaptıktan sonra, yurtdışında bazı ülkelerde bebek ürünleri kiralama hizmetinin verildiğini ancak Türkiye’de böyle bir hizmetin olmadığını gördüm ve bu işi ben yapmalıyım deyip hemen çalışmalara başladım. Amacım bebekleri ile seyahat eden ailelerin hayatlarını kolaylaştırıp, seyahatlerini daha keyifli hale getirmek. Çalışmalarım, fikrin oluşmasından sonra yaklaşık 1 yıl kadar sürdü ve Ocak 2016 itibari ile TAV “Primeclass” iş birliği ile Türkiye’de bir ilk olan bebek ürünleri kiralama hizmetini vermeye başladık.

Tinyminy.com nedir? Kullanıcılara sağladığı hizmet nedir?

Tinyminy.com seyahat eden bebekli ailelerin hayatını kolaylaştırmayı amaçlayan ve bebek ürünleri (bebek arabası, oto koltuğu, park yatak, mama sandalyesi vb.) kiralama hizmeti veren bir platformdur. Tinyminy.com, bebekli ailelere, seyahatleri sırasında, bebeklerinin eşyalarını taşıması yerine, online olarak kiraladığı ve indiği havalimanında teslim alıp, seyahatleri süresince kullandıktan sonra dönüşte yine havalimanında iade ettikleri bir hizmet sunmakta.

Tinyminy.com’un sistemi nasıl çalışıyor?

Sistemimizi kullanmak çok basit, aynı araç kiralar gibi, seyahat edecek olan bebekli yolcu, www.tinyminy.com internet sitemiz üzerinden, ineceği havalimanını ve saati seçerek, o gün o havalimanında müsait olan bebek ürünlerini ve tüm özelliklerini görerek istediği ürün veya ürünleri seçerek rezervasyonunu tamamlıyor. Yolcu havalimanına indiğinde, yaptığımız anlaşmaya istinaden, TAV “Primeclass” özel hizmet ayrıcalığıyla karşılanarak, kiraladığı ürünler kendisine teslim ediliyor. Seyahat süresince kullanılan bebek ürünleri seyahat sonrası, uçağa binerken, yine TAV “Primeclass” personeli tarafından iade alınıyor.

Tiny Miny şu anda Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Dalaman ve Bodrum Havalimanları’nda ve İstanbul Kozyatağı’nda bulunan merkez ofisinde hizmet veriyor. Hizmet öncelikli olarak uçakla seyahat eden aileler için oluşturuldu ancak kendi aracı ile seyahat eden aileler de hizmetten yararlanabiliyor. Şimdilik hizmet verdikleri illerde ki havalimanlarına araçları ile uğrayarak kiraladıkları ürünleri teslim alabiliyorlar. Umut Gürkan, yakın zamanda hem yurtiçi hem de yurtdışı hizmet ağılarını genişleteceklerinin müjdesini veriyor.

Ebeveyn gerekli olan ürünü nasıl seçiyor? İhtiyacı olan her ürünü her an bulabiliyor mu?

Ebeveynler ihtiyacı olan ürünleri internet sitemize girerek inceledikten sonra ineceği havalimanını ve saati seçerek, o gün o havalimanında, müsait olan bebek ürünlerini ve tüm özelliklerini görüyor ve rezervasyonunu tamamlıyor. Ürün müsaitlikleri stok durumuna göre anlık olarak değişebildiği için, seyahatlerinden en az 2 – 3 gün önce rezervasyon yapmalarını tavsiye ediyoruz.

Sizden hizmet alan ebeveynlerden aldığınız geri dönüşler doğrultusunda verdiğiniz hizmette eksiklerin olduğunu düşünüyor musunuz?

Hizmetimiz, seyahat eden aileler tarafından çok kısa sürede beğenilerek bilinmeye ve kullanılmaya başlandı. Ebeveynler ile kiralama sonrası yaptığımız memnuniyet anketlerinde de hizmetimiz ile ilgili olumlu görüşler ile beraber, böyle bir hizmetin aslında çok gerekli bir ihtiyaç olduğunu gözlemleyebiliyoruz. Ebeveynlerden gelen talepler doğrultusunda hedefimiz yakın bir gelecekte hem yurt içinde hem de yurtdışında başka noktalarda da hizmet verebilmek ve ürün portföyümüze daha çeşitli ürünler dahil edebilmek.

Anneler için en önemli konu kuşkusuz hijyen. Tiny Miny de bu konuda çok hassas. Kiralanan bebek ürünleri, her kullanımdan sonra, buharla ve organik temizleme malzemeleri ile temizlenerek yeni siparişe hazır hale getiriliyor. Bu konuda piyasada bilinen bebek ürünleri markaları ile çalışmaya özen gösteriyor. Bu da ebeveynlerin neden Tiny Miny’i neden seçtiklerini ortaya koyuyor.

Tinyminy.com’un hizmet alanı yurtiçi havalimanları ile sınırlı. Yurtdışı havalimanlarına genişlemeyi planlıyor musunuz?

Hizmetimizi ilk başlattığımızda önceliğimiz, Türkiye’de bu hizmeti yaygınlaştırarak bebekli ailelere, seyahatlerinin her anında yanlarında olduğumuzu hissettirmekti. Daha sonrasında ailelerden gelen talepleri de değerlendirerek zaten planlarımız dahilinde olan yurtdışına açılma fikrini hızlandırdık. Çok yakın zamanda canlıya alacağımız yeni yazılım altyapımız ve yapmaya başladığımız anlaşmalar ile beraber hizmetimizi yurtdışında ki havalimanlarında da vermeye başlayacağız.

E-ticaret’te sizi en çok neler zorluyor?

Türkiye’de e-ticaret büyük ölçüde gelişmiş olmasına rağmen insanlar bazen online olarak alışveriş yapmaktan ve kredi kartı bilgilerini girmekten çekiniyorlar. Hatta sırf gerçekten var mıyız diye çağrı merkezimiz üzerinden bize ulaşarak bilgi alıp daha sonra rezervasyon yapan aileler oluyor. Biz hizmet verdiğimiz bebekli ailelere, kullandığımız SSL Sertifikası ve 3D Secure sanal pos altyapısı ile kredi kartlarıyla güvenli bir şekilde rezervasyon yapabilme olanağı sağlıyoruz.

Şu anda mobil uyumlu internet sitesi ile hem masaüstü hem de mobil üzerinden hizmet veren Tiny Miny, yeni geliştirdiği ve yakın zamanda canlıya almayı planladığı yeni altyapısı ile beraber mobil uygulamasıyla da kullanıcılarına ulaşacak.

No Comments Yet

Comments are closed

Turkaz Magazine dijital dergi platformudur.
Hello. Add your message here.