Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği’nden Konya’ya Ziyaretler

Konya resmi ziyaretleri kapsamında TAİB YK üyeleri MÜSİAD Konya Şube Başkanı Ömer Faruk OKKA Bey’i makamında ziyaret ettiler, MÜSİAD Konya üyeleriyle ortak çalışılabilecek alanlar ile ilgili çalışma altyapılarının hazırlanması için bilgi alışverişi yapıldı. Ziyarete Yönetim Kurulu Başkanı Mehdi Nağıyev ve yönetim kurulu üyeleri Asif Kurban ve TAİB Genel Koordinatörü Av. Aygün Aliyeva katılmıştır.

Ayrıca Konya Ticaret Odası Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Öztürk’ü TAİB Yönetim Kurulu Üyeleri makamında ziyaret ettiler. KTO Yönetim Kurulu üyeleri ile ülkeler arası ticaretin yaygınlaştırılması ve gelecekteki ticari konuların istişarelerini yaptılar.

KONYA SANAYİSİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

Mehdi Nağıyev, “Konya’da yaptığımız ziyaretlerden çok memnum kaldık. Konya Azerbaycan için çok önemli bir şehir. Geniş sanayisi ile birçok ürün buradan tedarik edilebiliyor. Biz bunu ASKON ve diğer STK’larımızın yönetimleri sayesinde yakından görebildik. Türkiye bizim için çok önemli. Biz ayrılmaz iki kardeş el ele verirsek birlikte çok güzel yerlere gelebiliriz. Bu noktada bir birimizle alışveriş yaparak, iki ülke arasında ticaretin artırılmasına yönelik çalışmalara hep birlikte destek olalım” dedi.

ASKON OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ!

Ziyaretten memnun kaldıklarını ifade eden ASKON Konya Şube Başkan Vekili Ali Umur da, “Sizin gibi kardeş ülke sanayicilerinin bu ziyareti bizleri memnun etti. Hepiniz bu ülkede ticaret yapıyorsunuz. Şahit olmuşsunuzdur Azerbaycan’ın ne kadar sevilip önemsendiğine. Biz de ASKON olarak Azerbaycan ile ticareti çok önemsiyoruz. İki kardeş ülkenin ticari hacmi daha da genişlemeli. Rakamlar artmalı. Bu anlamda sizlerin öncülüğünde, bizim de seferberliğimizle bu ticareti hızlandırabiliriz. Biz ASKON olarak elimizden geleni yapmaya hazırız. Ziyaretinizden dolayı hepinize şahsım ve ASKON Konya Şubesi adına teşekkür ediyorum” diye konuştu. Ziyarette daha sonra ikili iş görüşmeleri yapıldı. Ziyaret hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

No Comments Yet

Comments are closed

Turkaz Magazine dijital dergi platformudur.
Hello. Add your message here.