Türkiye’deki Azerbaycanlı iş adamları bir araya geliyor

Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği (TAİB), Azerbaycan ve Türkiye ekonomilerinin gelişmesine ve güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla, 19 Nisan Cuma günü bir tanışma etkinliği düzenleyecek. Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği himayesinde düzenlenecek olan buluşmada, iki ülke arasındaki yeni iş imkanları ve yatırım fırsatları da ele alınacak.

Türkiye’de milyarlarca dolarlık yatırım yapan Azerbaycanlı iş adamlarının bir araya gelerek kurduğu Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği (TAİB), iki ülke arasındaki bağı daha da güçlendirmek için faaliyetlerine devam ediyor. Birliğin 19 Nisan Cuma günü Vadistanbul Radisson Blu Hotel’de, Azerbaycan’ın Ankara Büyükelçiliği himayesinde düzenleyeceği buluşmaya Azerbaycan ve Türkiye’den iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Üyeleri arasında Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye’nin de bulunduğu TAİB, Türkiye ve Azerbaycan arasındaki ticari ve ekonomi işbirliklerini geliştirmek, iki ülke arasındaki ilişkileri pekiştirmek ve yeni yatırımlara teşvik etmek amacıyla 2012’den bu yana faaliyetlerine devam ediyor.  Azerbaycan ve Türkiye arasındaki bölünmez kardeşlik köprüsünün temel taşlarından biri olmayı hedefleyen TAİB, bu buluşmayla iki ülkeye de değer katacak stratejik ticari işbirliklerini artırmayı amaçlıyor.

No Comments Yet

Comments are closed

Turkaz Magazine dijital dergi platformudur.
Hello. Add your message here.