READING

Yatırımcıların Dostu PASHA Bank 5 Yılını Kutladı...

Yatırımcıların Dostu PASHA Bank 5 Yılını Kutladı

Azerbaycan, Türkiye ve Gürcistan Üçgeninde faaliyet gösterip yatırımcılara destek olan PASHA Bank yeni genel müdürlük binasında verdiği özel bir davetle 5.yılını Sanatla kutladı.


Pashan Bank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Jalal Gasimov, Mert Ege Köse, Pasha Bank Türkiye Genel Müdürü Cenk Eynehan

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki bölgesel ticaretin gelişimine katkı sağlamayı hedeflerken kültürel yapısını sanatsal bağlarla harmanlayan PASHA Bank, bu kez de 5.yılına özel tasarlanan bir eserle davetlilerini karşıladı. Heykel sanatçısı Mert Ege Köse, bankanın 5.yılına özel ‘Birlik’ adlı bir esere imza attı.

PASHA Bank Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Jalal Gasimov ve PASHA Bank Türkiye Genel Müdürü H.Cenk Eynehan ev sahipliğinde düzenlenen davete PASHA Grubu temsilcilerinin yanı sıra, iş ve sanat hayatının önde gelen isimleri katıldı.
Pasha Bank’ın 5. yıl kutlama törenine;Türkiye’deki Azerbaycanlı İş Adamları Birliği (TAİB) Genel Koordinatörü Av. Aygün Aliyeva, organizatör Dr. Nabat Karahanova, Aliyeva Hukuk’tan Av. Zenfira Aliyeva, Yegane Guliyeva ve diğer TAİB üyesi temsilciler de katıldılar.

PASHA Yatırım Bankası, 25 Aralık 1987’de Yatırım Bank A.Ş. unvanıyla İstanbul’da kurulmuştur. PASHA Bank, kurumsal ve yatırım bankacılığı olmak üzere iki ana alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. 2015 yılına kadar farklı sermaye gruplarının yönetiminde hizmet veren bankanın Aralık 2015 tarihi itibariyle yüzde 99,92 oranında sermaye payı, Bakü merkezli bölgesel finans kuruluşu PASHA Bank OJSC’ye geçmiştir. Mayıs 2018 itibariyle, Bankanın ortaklık yapısı yüzde 51 PASHA Bank OJSC, yüzde 49 PASHA Holding LLC olarak değişmiştir. Mart 2015 tarihinden günümüze kadar İstanbul’da bulunan genel müdürlük merkezinde faaliyetlerini yürüten PASHA Bank’ın şubesi bulunmamaktadır.